Festival minipingpongu se vrací do Ostravy

24.3.2018
Festival minipingpongu se vrací do Ostravy

Unikátní sportovní akce, která spojuje profesionály a amatérské milovníky stolního tenisu, Světový festival minipingpongu, se v Ostravě uskuteční už podruhé. Metropole Moravskoslezského kraje přivítá zajímavou akci v sobotu 9. června 2018.

“Loňský ročník Světového festivalu minipingpongu jsme absolvovali v originálním prostředí Trojhalí, které nám pomohlo stolní tenis představit v atraktivních kulisách. Letos se opět vracíme do sportovního prostředí - protože sport je pro nás prioritou, základní myšlenkou festivalu je hraní na malých stolech,” říká Nikolas Endal místopředseda České asociace stolního tenisu.

Dějištěm druhého ročníku turnaje bude v letošním roce Kooperativa Aréna v Ostravě-Porubě. “První ročník festivalu se povedl, na ministolech si zahrálo více než pět set lidí, mezi nimi byly zastoupeny všechny věkové kategorie. Věřím, že letos tomu bude stejně - a že počet účastníků ještě naroste,” říká Endal.

Loni v Trojhalí ovládl festivalové klání zkušený Petr Korbel, kdo naváže na jeho triumf v druhém ročníku? Ten se uskuteční v novém dějišti. Kooperativa Arénu zvolili organizátoři jako dějiště záměrně: v červenci 2019 se totiž ve sportovní hale v Porubě uskuteční jedna z největších vrcholných akcí v rámci stolního tenisu: mistrovství Evropy juniorů. “Festival minipingpongu bude jakýmsi ‘předskokanem’ juniorského šampionátu,” dodává Endal.

Stejně jako loni se v rámci Světového festivalu minipingpongu mohou zájemci zúčastnit turnaje jednotlivců, ve kterém se utkají profesionálové a registrovaní i neregistrovaní hráči, dále je vyhlášena kategorie dětí a mládeže a kategorie družstev.

Kompletně celý turnaj se letos odehre během jednoho dne, tedy v sobotu 9. června 2018. 

Chybět opět nebude fan zóna s různými druhy hracích stolů, včetně oblíbeného kulatého otáčecího stolu, a aktivitami pro celou rodinu.

Registrace na druhý ročník festivalu již byla spuštěna na oficiálních stránkách festivalu https://www.miniping-pong.cz/registrace/ a bude probíhat online do 1. června 2018, po tomto termínu je možné se zaregistrovat přímo na místě před zahájením akce.

Registrace je pro všechny účastníky zdarma.