Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA zvou své fanoušky na turnaj do Trojhalí

30.3.2017
Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA zvou své fanoušky na turnaj do Trojhalí

V posilovně naproti šatny vítkovických hokejistů stačilo rozložit pingpongový ministůl a hned se k němu vrhli Patrik Zdráhal s Rostislavem Oleszem a začali hrát. Pro tým HC VÍTKOVICE RIDERA bohužel hokejová sezona skončila a hráči se těší na dovolenou, ovšem některé z nich mohou fanoušci ještě vidět v rámci Světového festivalu minipingpongu v ostravském Trojhalí. S raketou a míčkem si totiž ohromně rozumí.

Zúčastní se hlavního turnaje ve dnech 7. a 8. dubna a zvou příznivce, aby si zahráli s nimi. "Já v tomto termínu budu sice mimo republiku a přijet nemohu. Ovšem zjišťovali jsme v šatně, kdo si tuhle zábavu nenechá ujít a několik kluků přijde. S celou rodinou," řekl kapitán týmu Rostislav Olesz.

Zkušený světoběžník s mnohaletými zkušenostmi z NHL totiž přiznává, že stolní tenis je jedním z doplňkových sportů, které k hokeji neodmyslitelně patří. "Ping je výborný zejména pro utužení party. Pro nás na kondičku asi ne, to bychom museli hrát pořád kolotoč. V naší posilovně býval stůl, na kterém jsme hrávali, ale někteří trenéři to zrušili. Teď to mají mladí v juniorce a my většinou hráváme turnaje u mne v baráku. Petr Korbel mi sehnal stůl, takže se máme kde scházet a hrát."

A kdo platí v hokejových Vítkovicích za nejlepšího hráče? Podle Rostislava Olesze to není jednoduché říct. "Žebříček je pohyblivý. Jeden turnaj vyhrál Karol Svoboda a hned se pasoval do role jedničky, ale on více turnajů nehrál. Myslím, že by mohl být tak na čtvrtém pátém místě. Výborně hrají Patrik Zdráhal, Roman Šturc a samozřejmě já. Byl tady i Filip Šindelář, ale on hrál za Pacifickou divizi," říká s úsměvem.

Potvrdil přitom, že zábavu za stoly znají velmi dobře i hráči v NHL, kde je stolní tenis stejně populární, jako například ve Vítkovicích. "Ve Floridě jsme měli stůl, tam se to hrálo hodně. Starší hráči, jako Tomáš Vokoun, Radek Dvořák a další, ti to fakt uměli. Podobné je to i v Tampě a dalších klubech. Co jsem alespoň od kluků slyšel."

Od prvního okamžiku se Oleszovi zalíbily i ministoly, které jsou mobilní, skladné a lze si u nich užít rovněž spoustu zábavy. "Je to zpočátku těžké. Úplně jiné, než na normálních stolech. Ale člověk se do toho hodně rychle dostane a teď už na nich hrajeme docela dlouhé výměny. Je to prostě výzva. Výhodou je, že se to dá hrát v každé kavárně nebo hospůdce, v kanceláři nebo doma. My jsme si zkrátka minipingpong oblíbili," dodává kapitán vítkovických hokejistů.

Světový festival v minipingpongu je jednou ze 286 akcí v 80 zemích světa, kde proběhnou oficiální oslavy Světového dne stolního tenisu (6. dubna) pod záštitou Mezinárodní federace stolního tenisu.

"Nabízíme veřejnosti unikátní akci, která ve světě v tomto rozsahu zcela jistě nemá obdoby. Připravili jsme fan zónu, která je identická s loňskou v Rio parku Lipno, dětský koutek, exhibice českých legend stolního tenisu. A velký turnaj, pro který máme připravených sto stolů, je tou největší atrakcí," připomíná místopředseda České asociace stolního tenisu Nikolas Endal.

"Na čtvrtek dopoledne jsme do Trojhalí pozvali především školní mládež, ale už odpoledne si může kdokoliv na stolech zatrénovat. Večer pak oficiálně festival zahájíme, turnaj se ovšem bude hrát až v pátek odpoledne a v sobotu. To proto, aby se ho mohli zúčastnit všichni, kdo mají chuť a čas si s námi pinknout. Lidé po práci, studenti po škole, zkrátka opravdu všichni," dodal Endal.

Seznámit se s ministoly se mohou zájemci na několika místech v Ostravě. Zejména pak ve druhém patře obchodního centra Forum Nová Karolina. "Zájemci o minipingpong nepotřebují kromě chuti, a možná trochy odvahy, nic víc. Rakety i míčky máme k dispozici, takže všechny srdečně zveme," dodává Nikolas Endal.

Zúčastnit se Světového festivalu minipingpongu je velmi prosté. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.miniping-pong.cz a přijít si zahrát do ostravského Trojhalí.

Vstup je zdarma, raketu a míček si účastníci mohou přinést svoje, ale také zapůjčit. Bez ohledu na věk a pingpongové zkušenosti se tak pobaví určitě každý. Workshopy, fun zóna pro děti i dospělé, ale především typický zvuk odrazu desítek míčků od stolů vytvoří v industriálním prostředí Trojhalí neopakovatelný zážitek.