Ivan Karabec vzkazuje: Ministolů se nikdo nemusí bát

16.3.2017
Ivan Karabec vzkazuje: Ministolů se nikdo nemusí bát

Paralympijský vítěz ze Sydney 2000 Ivan Karabec byl mezi prvními, kdo se registrovali na Světový festival minipingpongu a jak sám přiznává, moc se na tuto akci těší. V industriálním prostředí ostravského Trojhalí, kde se festival uskuteční, ještě stolní tenis nehrál a sám je zvědavý, jakou atmosféru celá akce bude mít.

Jako aktivní sportovec chce pochopitelně dopadnout co nejlépe, přitom ale upozorňuje na to, že vítězství asi nebude úplně to nejdůležitější. "Já jsem neváhal ani minutu nad tím, jestli se mám přihlásit. Když jsem se navíc dozvěděl, že přijede můj pingpongový idol z dětství Milan Orlowski, pak také Jindra Panský a někteří další hráči, můj zájem ještě stoupl. Pro fanoušky stolního tenisu přece musí být zážitek tyhle legendy vidět na vlastní oči a třeba se s nimi jen vyfotit," tvrdí hráč extraligového Havířova.

Co se malých stolů týče, nějakou zkušenost s nimi má, ale s typickým úsměvem přiznává, že je to vlastně úplně jedno. "Když jsem dělal nějaké exhibice s Markem Čihákem, měli jsme jeden menší stůl pro zpestření. Lidem se to líbí a jsem přesvědčen, že se jim bude také líbit zahrát si na nich. Nemusí se toho vůbec bát. Jestli je někdo, kdo v tuto chvíli tvrdí, že se na stůl netrefí, tak mu garantuji, že po deseti minutách bude pinkat s jistotou a nadšením. Je to neskutečně chytlavé, možná právě proto, jakou radost každý povedený úder přináší."

Také Ivan Karabec vzpomíná na to, jak zkoušel ve škole pinkat s učebnicemi na lavicích, jak na dovolené hrál s korkovými pálkami na betonových stolech a nakonec z toho vznikla láska na celý život. "Stolní tenis mi dal hodně, je to opravdu můj život. A začalo to kdysi v mládí právě na nějaké lavici, na stole, který měl do opravdového pingpongového stolu hodně daleko. A o to přece šlo. Pobavit se, porazit svého spolužáka nebo kámoše někde na koupališti. Nikdo jsme to tehdy neuměli, ale všechny nás to bavilo." V současnosti má havířovský hráč pochopitelně zkušeností na rozdávání, přesto se těší na srovnání s dětmi i dospělými.

Dvoudenní Světový festival minipingpongu začne v pátek 7. dubna odpoledne a skončí v sobotu 8. dubna. Organizátoři se rozhodli zrušit registrační poplatek, takže zdarma se na turnaj mohou přihlásit nejen děti, ale také dospělí. Děti a mládež budou mít i přesto různé další výhody. Bude pro ně připravena tzv. fan zóna, ve které najdou různé atrakce. Populární atletikou pro děti počínaje, přes možnost vyzkoušet si hru na kulatém otočném stole až po například malováním na obličej konče.

Festival zkrátka nabídne sportovní zábavu pro celou rodinu. A v hlavní roli bude turnaj v minipingpongu, na který se můžete registrovat na stránkách: www.miniping-pong.cz

Foto ČAST/Jan Brychta