Korbel: Turnaj jako skvělá propagace stolního tenisu

19.12.2016
Korbel: Turnaj jako skvělá propagace stolního tenisu

Ambasadorem festivalu na malých, tzv. ministolech je medailista z mistrovství světa i Evropy, čtvrtý hráč olympijského turnaje v Atlantě 1996 a nejlepší český hráč přelomu tisíciletí Petr Korbel.

Bývalý reprezentant nad nabídkou podpořit ostravský turnaj neváhal ani sekundu. Razí totiž heslo, že každá akce, která podpoří stolní tenis je skvělá. "A tohle považuji za výborný nápad,“ říká Korbel. „Samozřejmě bych byl nerad, kdyby si někdo myslel, že jde o nový sport, který by měl nějak konkurovat klasickému stolnímu tenisu. Turnaj vnímám jako skvělou propagaci našeho sportu, možnost vyzkoušet si tuhle variantu. Doufám, že v konečném důsledku přiláká nové zájemce o klasický stolní tenis na běžných, tady v tomto kontextu velkých stolech.“

Petr Korbel

Už jste hru na ministolech vyzkoušel se vší vážností?

Samozřejmě jsem to zkoušel, ale jen pro zábavu. Na druhou stranu, myslím si, že to není úplně špatný doplněk i pro profesionální hráče. Může tím získat větší cit pro balonek. A opticky pak hlava bere úplně jinak návrat za velký stůl. Najednou je tam víc prostoru a údery lze hrát volněji, s větší jistotou. Je to samozřejmě jiné, hraje se spíš technicky, což vyžaduje větší trpělivost. Když chce člověk opravdu zakončit výměnu, musí si to dobře připravit.

Bude turnaj na malých stolech náročný i pro zkušené hráče?

Jednoznačně ano. Budou si to muset pořádně osahat. Zpočátku to může vypadat, že na ministolech se ztratí výhoda profesionálních hráčů a hráček. Ale je to jen zdání. Jakmile si to hráč jen trochu osahá, zjistí, jak může pracovat s falšemi, pak to bude zase úplně něco jiného. Mám na mysli profesionála a amatéra. Ale rozdat si to spolu na ministolech klidně mohou. Srovnání bude zajímavé.

Uvidí diváci na ministolech zajímavé výměny?

Řekl bych, že ano. Bude to stejné, jako na velkých stolech. Výměny budou kratší, ale věřím, že budou zápasy, kdy míček bude lítat po stole a přítomný divák si to užije. Já se na turnaj moc těším. Bude to příjemné zpestření, podívám se na výkony účastníků a zahraji si. Věřím, že akce přitáhne hodně lidí, zvlášť když součástí turnaje budou různé exhibice a ukázky stolního tenisu. Pořád tvrdím, že stejně jako si každý kluk někdy kopl do míče, tak také běžný člověk někdy v minulosti ping pong zkoušel. Na dovolené, ve škole, někde s kamarády v garáži atd. Je to prostě sport, který může dělat prakticky každý.